NEWS

Alcowin Nedir?

ALCOWIN pence Ahşap + Alüminyum Pencere ve Kapı Sistemidir; Sistemde kullanılan dış cephe; elektrostatik boyalı alüminyum profil (180 farklı tonda ve Ahşap desen renk seçimi), iç cepheye gelen kısım ise, ithal ekstra fırınlanmış Eprenye yapılmış tam masif Lamine keresteden imal edilmiştir.

Ahşap, alüminyum üzerine iki kanal vasıtası ile geçer ve özel reçineli yapıştırıcı ile preslenir. Dolayısıyla ahşap alüminyumdan ayrılmaz bir bütünlük oluşturur. Güç kullanımında dahi ahşap kendi liflerinden kopar. Ahşap ta kullanılan özel iç mekan boyalar kendi reçinesinden yapıldığından ahşap'ın gözeneklerini kapatmaz ve ahşap iç mekanınızda soluk alıp vere bilmesini sağlar. (isteğe Bağlı ve Özel 18 Farklı tonda renk seçimi.)

Masif ahşap ise çalışan bir malzeme olduğundan, çalışmasını engellemek için 2 veya 3 parçadan oluşan lamine masif kereste kullanılır. Böylelikle hiçbir zaman ahşap çalışmaz ve çeşitli dönmelere sebebiyet vermez.

Ahşap ısı cam çıtaları, çivi ve vida yerine özel adaptörlerle birbirine monte edilmektedir. Dolayısıyla çivi ve vidanın ortaya çıkardığı negatif etkiler ortadan kaldırılmıştır. Ahşap ısı cam çıtaları bir bütün haline getirilir ve bu şekilde yuvasına yerleştirilir. Bu sayede de ısı cam çıtaları birleşim köşelerinden zamanla açmalar ve kurtlanma diye tabir edilen çürümelerin oluşumunu'da ilk günden engellemiş olur.

Özel tasarlanan 4 adet (A Serisi), 3 adet (B Serisi) basma EPDM fitillere sahip pencere ve kapı sistemi Dünyada sadece ALCOWIN 'e ait olan Özel su tahliye kanalları sayesinde dış fitil o an olmazsa dahi içeriye hiçbir şekilde su sızdırmaz.

Özel ALCOWIN tasarımı olan basma fitiller sayesinde Sıcak, Soğuk, Ses ve Yağmur suyu geçirmez. İç yüzey ahşap olduğu için ev veya büronuz içinde ahşap soluk alıp verebilir, dolayısıyla radon gazı üretmez (kanserojen madde içermez) Koku terleme, rutubet ve renk değişikliğine yol açmaz. Ayrıca hiçbir şekilde dış etkenlerden etkilenip bakım masrafı çıkartmaz, Köşe birleşimlerinden zamanla açmalar yapmadığı gibi sıcak ve estetik bir üründür. Yıllarca ilk günkü güzelliğini muhafaza eder.

Sistemdeki ahşap ve alüminyum bir birine geçmesi sayesinde ahşap ve alüminum sıcak ve soğuğu kendi arasında emip dış mekanda veya iç mekanda ısı kaybını mininmize eder. Bu sayede diğer ürünler gibi ısı kaybı olmaz ısı kat sayı oranı 0 dereceye çok yakındır.

Diğer doğramaların alternatifi olsun diye değil, sizler için üretilmiş olup 40. yılında verdiği haklı gurur ile evinize girmektedir.


Random Pictures

Reference Gallery